Jak powstaje projekt?

Każdy projekt powinien łączyć ze sobą oczekiwania Inwestora z możliwościami zaaranżowania przestrzeni przy uwzględnieniu jego funkcjonalności i ergonomii, tak aby spełnił on Jego oczekiwania i wizje co do przyszłego wnętrza, zarówno pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

Każdy projekt składa się z następujących etapów:

ETAP I – BADANIE POTRZEB
Na spotkaniu ustalam preferencje Inwestorów w zakresie zarówno układu funkcjonalnego, jak i rozwiązań aranżacyjnych, kolorystycznych. Rozmawiamy o sposobie korzystania z danych pomieszczeń, ulubionych kolorach, materiałach, stylu oraz o planowanym budżecie.

ETAP II – INWENTARYZACJA POMIESZCZEŃ
Wykonuję pomiary projektowanych pomieszczeń, by mieć dokładny obraz aranżowanych przestrzeni.

ETAP III – UKŁAD FUNKCJONALNY
Przygotowuję 2-3 różne propozycje układu funkcjonalnego pomieszczenia zawierające rozmieszczenie ścian, mebli, rozkład funkcji pomieszczeń w postaci rzutu 2d, które są omawiane wspólnie z Inwestorem. Na podstawie ustaleń z Inwestorem opracowuję wersję ostateczną układu funkcjonalnego, która będzie bazą do dalszych prac projektowych.

ETAP IV – PROJEKT KONCEPCYJNY
Przedstawiam propozycje kolorystyczne i aranżacyjne wraz z przykładami mebli, kafli, wstępne kształty zabudów, uwzględniające przedstawione oczekiwania Inwestora. Planuję architekturę pomieszczenia oraz meble. Dzięki zastosowaniu indywidualnie stworzonych mebli dostosowanych do pomieszczenia, w którym są umieszczone, projektowane wnętrze zyskuje swój jedyny i niepowtarzalny wygląd.
Projekt koncepcyjny przedstawiany jest zarówno jako widoki płaskie oraz wizualizacje 3D.

ETAP V – PROJEKT WYKONAWCZY (TECHNICZNY)
Po ukończeniu koncepcji projektowej sporządzam projekt techniczny zaaranżowanych rozwiązań. Inwestor otrzymuje pełną dokumentację techniczną niezbędną dla wykonawców, na którą składa się projekt układu posadzek, sufitów podwieszanych, punktów instalacji elektrycznej, dobór mebli, armatury i ceramiki sanitarnej, opraw oświetleniowych itp. W skład dokumentacji technicznej wchodzi również zestawienie materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia wnętrz
Dokumentacja wydawana jest za pośrednictwem poczty elektronicznej w plikach pdf. lub na prośbę Inwestora w formie pisemnej lub na trwałym nośniku.